Informacje o naszym pensjonacie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie dokładnie leżą Kąty Rybackie?

Kąty Rybackie położone są na Mierzei Wiślanej w gminie Sztutowo, w powiecie nowodworskim. Od Gdańska dzieli nas ok 50 km, taka sama odległość jest do Elbląga. Podróżujący komunikacją publiczną właśnie z tych dwóch miast najłatwiej trafić do naszych kwater.

Jaka odległość jest od morza?

Odległość od naszych kwater do morza wynosi ok 1500 m. Większość miejscowości w pasie na Mierzei Wiślanej oddzielona jest lasem, jedynie Krynica Morska znajduje się faktycznie blisko morza. Na plażę idziemy od 15-25 min, można też dojechać w 5 min. samochodem.

Czy możemy przyjechać na wczasy z psem?

W zasadzie nie przeszkadza nam przyjazd z psem - posesja jest duża i są warunki do przyjazdu ze zwierzęciem, ale zawsze prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną.

Czy w pobliżu Państwa kwater są bary, restauracje, sklepy itp.?

Nasze kwatery umieszczone są na początku Kątów Rybackich w sąsiedztwie dwóch restauracji - Janosikówka i Regendt, smażalni ryb "Basia" oraz baru "Halina", z drugiej strony zjeść można w Karczmie Kormoran. Ponadto do dyspozycji gości są wyposażone kuchnie (dzielone na kilka pokoi).

Czy oferowane przez Państwa pokoje posiadają własne łazienki?

Tak, każdy pokój wyposażony jest we własną łazienkę.

Czy wasze kwatery prywatne prowadzą gastronomię?

Nie prowadzimy gastronomii, tak jak informowaliśmy wcześniej w sąsiedztwie jest już duża ilość punktów gastronomicznych.

Jakie są możliwości zorganizowania grilla na terenie posesji?

Sprzęt jest, węgiel zazwyczaj jest, miejsce na grilla jest więc nie ma najmniejszego problemu.

Czy w pobliżu są miejsca dla dzieci, plac zabaw itp.?

W odległości 200 metrów jest duży plac zabaw oraz boisko do koszykówki i piłki nożnej.

Ile kosztuje osobodoba w pokoju z łazienką?
Rodzaj pokoju
Cena w sezonie
Cena po sezonie
Dodatkowa osoba w pokoju
Pokój 2os 
90 zł
64 zł
20 zł
Pokój 3os 
130 zł
96 zł
20 zł
Pokój 4os 
160 zł
120 zł
20 zł
Jakie są koszty przyjazdu z małym dzieckiem?

Często pada pytania o cenę za dziecko - od zawsze stosowaliśmy zasadę, że jeżeli dziecko nie zajmuje oddzielnego miejsca do spania opłata wynosi połowę pełnej stawki.

Czy jest możliwość wynajęcia kwatery na Sylwestra?

Kwatery nad morzem to dobry pomysł na sylwestra - nasz obiekt pomieści ok 15-20 osób (takie grupy bawiły się na sylwestra do tej pory). Do dyspozycji jest również salka gdzie można zorganizować zabawę.

Czy w Kątach Rybackich jest Kościół, jaka odległość jest od Państwa kwater?

Kościół znajduje się w odległości 500m od naszych kwater. Msze św. w okresie wakacji odprawiane w godzinach: 9.00, 11.00, 19.30

Jak wyglądają warunki żeglugi po Zalewie Wiślanym w Kątach Rybackich?

Kilka lat temu w Kątach Rybackich przy porcie powstała przystań jachtowa. Kąty są pierwszą miejscowością do której wpływamy ze Szkarpawy i Wisły Królewieckiej, dlatego dla amatorów żeglarstwa na pewno Kąty będą cichym i spokojnym przystankiem dla dalszej podróży. Z tego samego miejsca wypływa w rejsy po Zalewie Wiślanym statek Krystyna.

Jak ustalone są godziny doby hotelowej?

Przyjazdy od godziny 15.00

>Opuszczamy pokoje do godziny 11.00

Nie mam samochodu, jak najłatwiej dostać się do Kątów Rybackich?

Przede wszystkim należy sprawdzić czy z Waszego miasta odjeżdża Polski Express (kierunek Krynica Morska), w innym wypadku pozostaje kolej (dojeżdżamy do Gdańska lub Elbląga,i dalej PKS kierunek Krynica Morska). W przypadku samochodów trzeba dostać się na trasę Gdańsk - Warszawa (droga nr 7), z siódemki zjeżdżamy w Nowym Dworze Gdańskim lub Kiezmarku (kierujemy się na Stegnę, później Krynicę Morską)

Jaka odległość dzieli Kąty Rybackie od Krynicy Morskiej?

Odległość z Kątów do Krynicy Morskiej to 15 km, dystans można również pokonać leśną ścieżką rowerową lub plażą.

Co można robić w momencie gdy nie ma pogody? Co i gdzie zwiedzać?

Kąty Rybackie (Muzeum Zalewu Wiślanego), Krynica morska (latarnia, wesołe miasteczko, deptak nad Zalewem), Sztutowo (Muzeum Stutthoff - obóz koncetracyjny, pełne zwiedzanie trwa około kilku godzin), całe Trójmiasto 50 km, Zamek Krzyżacki w Malborku (40 km), Katedra w Fromborku i cała Wysoczyzna Elbląska. W Stegnie znajduje się Kościół z XVIIIw., a ze Sztutowa do Nowego Dworu Gdańskiego można wybrać się na przejażdżkę Kolejką Wąskotorową (koleją można dojchać do takich miejscowości jak: Stegna, Jantar, Junoszyno, Mikoszewo, Cyganek, Nowy Dwór Gdański, a nawet Malbork)

Czy można przyjechać do państwa na majówkę?

Oczywiście, że można przyjechać do nas w maju. Majówka nad morzem to bardzo dobry pomysł. Przeważnie jest piękna pogoda, a ceny dużo niższe niż w sezonie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.